Mentőmellény
A mentőmellény egy tág fogalom. Valóban az a mentőmellény, amely legalább 100N felhajtóerővel bír, fejtámlás, 100cm2 fényvisszaverőfelülete van, síppal, lábközép hevederrel felszerelt. Ezt követelik meg a hatóságok. Számos egyéb formában is készítenek mellényeket valamilyen speciális célra.

Ezek a habbal kitöltött, vastagfalú mellények valóban életmentők, viseletük azonban akadályozza a hajón való mozgást.

A felfúvódó mentőmellények egyre inkább átveszik a hagyományos mellények szerepét. Előnyük, hogy viselése alig zavarja a hajón végzendő munkálatokat.

Mind a Plastimo, mind a Baltic a gyerekekre is gondol. Nem csak komoly, minden szükséges szerelvénnyel ellátott mellényeket gyárt, de arra is gondol, hogy a gyerekek szívesen viseljék azokat.

A vizisportok mellett számos olyan tevékenység létezik, melyet vízen vagy vízközelben végzünk. Ezekhez elégséges az 50N felhajtóerővel rendelkező úszássegítő mellényt viselni, mely a szabad mozgásban viszonylag kevéssé akadályoz.

Az ebben a fejezetben bemutatott 50N-os úszássegítő mellények a vitorlás versenyzőknek valók. Elsősorban a dinghyseknek

Rengeteg vízi vagy vízközeli tevékenységhez illik legalább úszássegítő mellényt használni. Legyen szó evezésről, vízisíről vagy horgászatról. Ezek a CE EN393 szabvány szerint készülnek, felhajtóerejük 50N.

Hagyományos és felfúvódó mentőmellények, felhajtóerővel rendelkező meleg- és védőruházat

Sokan hozzák a fedélzetre kutyáikat, macskáikat. Rájuk is gondoltak a mentőmellény készítők.

A mentőmellények általában minden szükséges tartozékkal felszereltek, mégis akadnak itt extrák is; akár pótlás, akár kiegészítés céljára.